månadsarkiv: september 2017

Var inte den styrande elitens nyttiga idioter

Slut upp med Nordiska motståndsrörelsen i Göteborg imorgon. Revoltera mot de verkliga förbrytarna, de som styr världen, som påbörjar alla krigen, som äger medierna och som kontrollerar det internationella banksystemet. Var inte den styrande elitens nyttiga idioter genom att gå på lögnerna i deras medier.

Text: Tobias Lindberg 2017-09-29

Nordiska motståndsrörelsen växer snabbt och de som styr är rädda för den kraft rörelsen håller på att bygga upp. Deras fruktan syns i den hets vi nu ser i medierna mot morgondagens demonstration i Göteborg. Anledningen till rädslan är att Motståndsrörelsen i en nära framtid kommer att ställa den styrande eliten här i norden inför rätta och tillsammans med nationella rörelser i andra länder kommer att sätta ett stopp för den styrande elitens förtryck av världens folk och krossa deras internationella banksystem. Läs mer

Knivmannen på Medborgarplatsen häktades

För några dagar sedan häktades den man som för en vecka sedan knivskar en polis på Medborgarplatsen. På Informationskriget.se kan du läsa häktningsframställan och protokollet från häktningsförhandlingen vid Stockholms tingsrätt.

Text: Tobias Lindberg 2017-09-07

knivmannen-pa-medborgarplatsen-haktades-010

Mannen som till synes oprovocerat högg eller skar en polisman i nacken på Medborgarplatsen, en händelse som Informationskriget.se har skrivit två texter om här och här, blev i lördags häktad vid Stockholms tingsrätt.

Här finns åklagarens häktningsframställan samt protokollet från häktningsförhandlingen vid Stockholms tingsrätt att läsa för den som vill. Läs mer

Rasfrämling onanerade inför mamma och barn på tåg

En rasfrämling ställde sig och onanerade framför en mamma och hennes treåriga dotter på ett pendeltåg mellan Kungsbacka och Göteborg. Två veckor senare åtalades han vid Varbergs tingsrätt.

Text: Tobias Lindberg 2017-09-05

rasframling-onanerade-tag-010

Tidigt på morgonen den 15 augusti blev  flera passagerare på ett pendeltåg mellan Kungsbacka och Göteborg vittnen till hur en 30-årig rasfrämling blottade sig och onanerade inne i tågvagnen.

Bland annat gick han fram och drog ner sina byxor framför en småbarnsmamma och hennes treåriga dotter. En annan kvinna stannade han framför och började onanera. Läs mer

Sveriges åldersproblem och gårdagens knivattack

Sverige har ett allvarligt åldersproblem då myndigheterna meddelar att gärningsmannen i gårdagens knivattack mot polisen är 17 år, medan vittnen beskriver honom som 30 år.

Text: Tobias Lindberg 2017-09-01

rasframling-knivskar-polis-002

Ett bra exempel på hur de så kallade “gatubarnen” eller “ensamkommande barnen” ljuger om sin ålder för att få fördelar eller för att få stanna i Sverige spelas sannolikt upp just nu inför våra ögon, blixtbelyst, i händelsen med knivattacken mot en polisman igår på Medborgarplatsen.

I Aftonbladets uppdaterade artikel om gårdagens händelse rapporteras det nämligen om att Åklagarmyndigheten uppger att den gripne gärningsmannen är 17 år, medan ett kvinnligt vittne som hade sett gärningsmannen bli bortsläpad av polisern uttalade sig längre ned i artikeln och beskriver gärningsmannen som varandes i 30-årsåldern. [Arkivlänk] Läs mer